Tillbaka till samtliga rapporter

Ovårdat klippan mm

Rapporterat av Android i kategorin Gång och cykelbana, anonymt 23:14, onsdag 21 juli 2021

Skickades till Klippans kommun, 1 minut senare

Har inte villaägarna ansvar för trottoarerna längre? En trädgård i närheten var helt överväxt och ovårdad, ja några till borde få tillsägelse. Vissa trädgårdar var väldigt fint skötta men många såg för jäkliga ut. Detta drar ner huspriserna för vem vill bo sidan om en som inte sköter sig. Ni på kommunen borde köra runt och se hur det ser ut hos de boende. https://www.klippan.se/ nyheterstartsida/ hanteringavogras.5.4524848d169f988a27021171.html

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?