Tillbaka till samtliga rapporter

Nedskräpning

Rapporterat av iOS i kategorin Avfall och återvinning, anonymt 16:56, tisdag 20 juli 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Plats används som soptipp tyvärr. Behöver städas.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Vad jag kan se så är detta inom församlingens område- Är det så eller är det så att nedskräpningen är på ett annat ställe gentemot var pilen är släppt på kartan? Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:09, måndag 26 juli 2021

  • Hej,

    Oklart för mig vems marken är men det är vid det gamla igensatta skyddsrummet.

    Postat anonymt 17:56, måndag 26 juli 2021

  • Tack för info. Vi tar det vidare till ansvariga, hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:44, tisdag 27 juli 2021

  • Det är städat.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Hans Henrysson 07:47, onsdag 28 juli 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?