Tillbaka till samtliga rapporter

Gräskanten ända upp mot faxestugorna klipps inte trots kommunens mark. Träskomannavägen

Rapporterat i kategori Park av Timmy Zackr’es ägare faxestugorna, 15:49, lördag 10 juli 2021

Skickades till Skurups kommun, mindre än en minut senare

Träd längs träskomannavägen hänger över och stuggäster (faxestugorna) klagar på repor i bilar och husbilar. Samt gräskant ända upp längs kommunens äng inte klipos. Tack för åtgärd

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan,

    Vi kommer behandla ert ärende och återkommer.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat av Skurups kommun 06:50, måndag 12 juli 2021

  • Hej, Vi kommer att försöka fixa detta så fort som möjligt, kan ta lite tid så här i semester tider. Ha en bra sommar!

    Mvh Kommunteknik

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Skurups kommun 08:09, fredag 16 juli 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:06, lördag 7 augusti 2021

  • Hej,

    Träden beskars för en tid sedan. Det finns för dagen ingen planerad skötsel gällande vägkanterna.

    Tack för ni använt FixaMinGata.

    Hälsningar Skurups kommun

    Postat av Skurups kommun 06:49, måndag 4 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?