Tillbaka till samtliga rapporter

Giftig blomma

Rapporterat av Android i kategorin Park/Grönyta, anonymt 10:36, söndag 4 juli 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Fingerborgsblommor är giftiga, måste bekämpas och tas bort med rötterna. Skall inte finnas på en lekplats för barn.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:23, måndag 5 juli 2021

  • Hej Vi har varit där och rensat i dag . Mvh Gata park

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:11, onsdag 7 juli 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.