Tillbaka till samtliga rapporter

Sanitär olägenhet, Kajor i hundratals

Anonym rapport i kategori Nedskräpning, 08:51, onsdag 30 juni 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Kanske inte rätt forum, men alla kajor som finns i hundratals i träden vid Gamla vägen / nere i Älvängens centrum. Svårt att få en uppfattning om hur många de är på bilderna men de är överallt i träden och emellanåt täcker de hela gräsmattan. Förstör både möbler, trädgård och låter hela tiden.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickat det vidare till miljöenheten för vidare utredning. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:51, onsdag 30 juni 2021

  • Enheten för mark och exploatering kommer att ta upp diskussionen om detta ärende efter semestern, för att se om något kan göras. Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:57, onsdag 14 juli 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:38, onsdag 4 augusti 2021

  • Ärendet stängs i fixa min gata, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:26, onsdag 18 augusti 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?