Tillbaka till samtliga rapporter

Hål i asfalt upptaget när belysning installerades i parken. Fyllt med sand som nu har flyttat sig utanför gropen och ger då en håla som alla måste köra i.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 13:05, mån 28 juni 2021

Skickades till Lysekils kommun, 4 minuter senare

Som beskrevs ovan..rektangulärt hål upptaget vid installation av belysning i Färgareparken hösten 2020. Många bilar som lämnar och hämtar barn i förskolan gör att gropen ökar i omfång och sand sprider sig över asfalten.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Snart ett års jubileum på denna information och önskan att ngn kommer och asfalterar ovan beskrivna hål i vägbanan. Dock varit problem sedan november 2020 då hålet skapades.

    Postat anonymt 18:16, tisdag 7 juni 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?