Tillbaka till samtliga rapporter

Trasiga gatlyktor

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 10:42, onsdag 9 juni 2021

Skickades till Hofors kommun, 2 minuter senare

Trasiga gatlyktor efter Svedjegatan & Stubbegatan mm. dessa gör att man är otrygg när man är ute och går på kvällen. Lätt att göra sig illa, eftersom det blir så mörkt när gatlyktorna från början är satta så långt ifrån varandra.

Detta har varit ett problem sedan i vintras så det är verkligen dags att det åtgärdas nu. Jag har skrivit och påpekat detta problem här tidigare, men inget har gjorts åt problemet än!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Bytt trasig säkring.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:55, måndag 25 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?