Tillbaka till samtliga rapporter

Flera hål i gruset

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 08:35, torsdag 6 maj 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Efter någon lagning med massa grus istället för att asfaltera, så har det nu blivit massa djupa gropar och grus överallt. Behöver fixas ordentligt! Gick knappt att köra där igår för hålen va så djupa, hela bilen studsa.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag får undersöka vem det är som har grävt här så får vi på Ale kommun lösa detta. Tack för att du skickade in detta.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 12:31, torsdag 6 maj 2021

  • Såg att ni va där och lade på annat grus samt packade det. Idag var det fullt av nya hål igen. Ska inte den lagningen asfalters?

    Postat av Vanja 21:26, tisdag 11 maj 2021

  • Hej, asfalt kommer men det tar lite tid innan dom kommer att asfaltera då det är mycket att göra för vår entreprenör.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 22:06, tisdag 11 maj 2021

  • Hej, nu är det asfalterat och klart.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 08:42, torsdag 27 maj 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?