Tillbaka till samtliga rapporter

Lagning asfalt

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 18:01, tisdag

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Vi har fått gatan lagad efter VA-arbete. Dock samlas mycket vatten på den lagade platsen vilket kan medföra risk för halka på vintern. Önskar att det fixas så det blir rätt lutning mot brunnen så eventuellt vatten rinner åt rätt håll.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:53, onsdag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?