Tillbaka till samtliga rapporter

Borde vara

Rapporterat av iOS i kategorin Vägmärken och skyltar, anonymt 22:09, söndag 2 maj 2021

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Tycker det borde vara ett övergångsställe här. Många skolbarn rör sig här på morgonen på väg till skolorna, en del bilister stannar inte.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, svårt att se exakt vart du menar i kartan men generellt så bygger man inte övergångställe längre då det ger en falsk trygghet. Men man kan bygga säkra passager men du kan väl kontakta mig direkt så kan jag titta på det om du kan skriva vart exakt det är du menar. Jag lägger ärendet som löst på Fixa min gata då det inte är ett ärende utan ett förbättringsförslag som du kommer med vilket jag tycker är bra. Mvh Tobbe Engström 0303-703 499 tobbe.engstrom@ale.se

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:47, måndag 3 maj 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.