Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig gatulampa

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 22:28, måndag 26 april 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Väldigt mörkt på kvällen vid återvinningen. Finns en gatubelysning som är trasig, vore bra om den fixades och ev om det gick att belysa mer. Jättemörkt här

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:31, tisdag 27 april 2021

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:13, onsdag 2 juni 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.