Tillbaka till samtliga rapporter

Algblomning

Rapporterat av Android i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 20:42, onsdag 21 april 2021

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Algblomning. Skulle vilja ha svar på vad kommunen har för tankar om det. Är fult, men undrar mest hur det blir vid långvarig torka-om det blir odör ? Dammen ligger mitt i ett bostadsområde!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    VA-enheten hälsar: "Vi håller just nu på med konfigurering, plantering och skötsel av växtlighet för alla dammar som byggdes i vintras."

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:56, torsdag 22 april 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?