Tillbaka till samtliga rapporter

Fulla containrar

Rapporterat av Android i kategorin Nedskräpning, anonymt 08:21, söndag 18 april 2021

Skickades till Forshaga kommun, 4 minuter senare

Containrarna för pappersförpackningar är fulla flera gånger i veckan och till slut hamnar det på marken istället. Fler containrar för pappersförpackningar behövs eller tömning oftare än 2 gånger i veckan som verkar vara fallet nu.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Det är inte Kommunen som har containerna. Det är FTI, (Förpackning och tidningsinsamlingen) All felanmälan ska ske till dom. Via telefon eller deras hemsida

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:26, onsdag 21 april 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.