Tillbaka till samtliga rapporter

Nedskräpning och buskage o avfallna grenar

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 11:38, onsdag 14 april 2021

Längs hela diket är det fullt med skräp och avfallna grenar. Ser för tråkigt ut o i samband med skylten som inger en känsla av ngt man vill upplysa om så rimmar det tyvärr dåligt. Tacksam om man kan rensa grenar och städa här.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • *Kategori ändrat från ‘Nedskräpning’ till ‘Park/Grönyta’*

    Postat anonymt 13:10, onsdag 14 april 2021

  • Hej och tack för din anmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:10, onsdag 14 april 2021

  • Hej Tack för anmälaren vi meddelar Trafikverket att de kommer för att se över detta . Mvh Henrik Thell

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:17, torsdag 15 april 2021

  • *Kategori ändrat från ‘Park/Grönyta’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’*

    Postat anonymt 11:09, torsdag 15 april 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.