Tillbaka till samtliga rapporter

Busspelaren ur funktion

Rapporterat av iOS i kategorin Trafiksignaler, anonymt 12:00, lördag 10 april 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Åter igen är busspelaren ur funktion och har varit det en längre tid. Om reservdelar nu är svåra att få hem måste ni ha reservdelar hemma för detta. Sätter ni upp en betonggris så länge så bilarna inte kör i 100km/h på Gustav Larssons väg. Bara en tidsfråga innan ett barn dör. Vill ni ha det på ert konto?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, det går inte att sätta upp en betong gris för då kommer inte bussarna förbi. Förhoppningsvis så kommer reservdelarna denna vecka så vi får igång Pollaren igen.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 07:52, måndag 12 april 2021

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:16, fredag 2 juli 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.