Tillbaka till samtliga rapporter

Gångbana som sluttar, risk att ramla

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 21:15, måndag 29 mars 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Gångbanan på klorvägen sluttar ett antal meter framåt. På vintern är det väldigt lätt att ramla och halka. Har man svårt o gå eller ont så är det besvärligt året om.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan! Denna väg är enskild och omhändertas av Bohus Surte vägförening - så ärendet överförs dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:00, tisdag 30 mars 2021

  • Bohus-Surte hälsar: "Vi tackar för att ni gjort oss uppmärksamma på detta problem och vi ska se över vilka åtgärder vi kan utföra. Med vänlig hälsning BSVF" Ärendet avslutas i Fixa min gata Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:48, tisdag 20 april 2021

  • De har fått mailet och blivit uppmärksamma på problemet men problemet är inte löst.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 15:51, tisdag 25 maj 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Det stämmer att de har blivit uppmärksammade på problemet. Detta är numera inget ärende för fixa min gata - så det sätts som löst. Vänligen vänd dig direkt till Bohus-Surte vägförening för mer info om eventuellt planerad åtgärd; https://ale.se/ trafik-gator--utemiljo/ gator-och-trafik/ vem-ansvarar-for-vagen.html

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:23, onsdag 26 maj 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.