Tillbaka till samtliga rapporter

Glaskross

Anonym rapport i kategori Nedskräpning, 18:01, måndag 29 mars 2021

Skickades till Skurups kommun, 4 minuter senare

Glaskross längs med kanten av vägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, Kommer att fixas under dagen. Mvh Kommunteknik

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:51, tisdag 30 mars 2021

  • Glaskrosset finns fortfarande kvar.

    Postat anonymt 17:30, torsdag 1 april 2021

  • Finns fortfarande glasskärvor kvar. Här går mycket hundar bland annat som kan skära upp tassarna

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 09:59, söndag 2 maj 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej, Vi har varit och plockat och letat efter glas i flera omgångar, mitt råd är att du kanske själv försöker plocka upp glaset om det ligger i gräset.

    Mvh Kommunteknik

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:51, måndag 3 maj 2021

  • Glasskärvorna ligger på gatan på banvallen. Nästa gång ni sopar nere i Skivarp kan ni ju köra längs kanten så ni får upp allt där också.

    Postat anonymt 08:24, måndag 3 maj 2021

  • Hej, Ligger det på gatan så sopar vi upp det nästa gång vi sopar i Skivarp.

    Mvh Kommunteknik

    Postat anonymt 09:37, måndag 3 maj 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.