Tillbaka till samtliga rapporter

Sönderrostad gammalt brunnslock

Anonym rapport i kategori Vatten och avlopp, 20:27, onsdag 17 mars 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Brunnslocket är sönderrostat och helt löst. Risk att ngn ramlar ner eller skadar sig. Vet ej hur djupt det är men min 3-åring kan lätt trilla ner. Mkt obehagligt. Finns mitt emot fastigheten på Skårdalsvägen 72C.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan! Dagvattenbrunnar omhändertas av väghållare och då denna väg är enskild skickas ärendet vidare till Bohus-Surte vägförening, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:31, torsdag 18 mars 2021

  • Ansvarig vägförening hälsar nu att detta är åtgärdat. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 16:12, onsdag 24 mars 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.