Tillbaka till samtliga rapporter

Stort potthål

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 20:50, tisdag 9 mars 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Ett relativt stort potthål precis vid infarten till elljusspåret. Stor snubbelrisk.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack så mycket för anmälan! Vi skickar ditt ärende till ansvarig enhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:30, onsdag 10 mars 2021

  • Ej åtgärdat. Det finns förutom det jag anmält ytterligare två potthål i direkt närhet som bör åtgärdas.

    Postat anonymt 16:42, onsdag 7 april 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej och tack för du hör av dig igen.

    Vi skickar en påminnelse till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 09:17, torsdag 8 april 2021

  • Detta har dragit ut på tiden pga. sjukdom. Det ska enligt uppgift åtgärdas imorgon eller i början av nästa vecka. Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 16:15, torsdag 8 april 2021

  • Fortfarande inte åtgärdat. Det har förvisso kommit ner lite grus i hålorna, men hade hoppats på en mer permanent lagning.

    Postat anonymt 21:33, onsdag 21 april 2021

  • Jag tycker inte att bara ösa ner lite grus är att laga skadan. Hade gärna sett en asfalterad lösning

    Postat anonymt 17:23, onsdag 5 maj 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fick till mig igår att Ale fritid har lagat detta med asfalt nu så jag släcker detta ärende i Fixa min gata

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:29, onsdag 12 maj 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.