Tillbaka till samtliga rapporter

Bergsvägen 10-12 missas alltid i underhåll!!!Det är Kommunens.

Anonym rapport i kategori Vinterväghållning, 07:48, torsdag 18 februari 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Detta är en del av Kommunens gata-då det aldrig under mina 25 år som jag har bott där vintervägunderhållits...jag orkar inte o skotta mer pga mina dumma leder o mina grannar är 80 år.Jag vill få en återkoppling 0733-414921 Jasna Salek

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag har pratat med inringaren och förklarat att det inte är Ale kommuns ansvar att snöröja denna väg. Ärendet avslutas. Tack för att ni skickade in detta på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:13, torsdag 18 februari 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.