Tillbaka till samtliga rapporter

Släckt lampa

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 14:12, söndag 17 januari 2021

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Trasig gatlampa.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Ärendet överförs till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader: Juni, augusti, oktober, december, februari, april.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:56, måndag 18 januari 2021

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:48, torsdag 4 februari 2021

  • Lampan fortfarande svart

    Postat anonymt 10:46, måndag 8 februari 2021

  • Lampan fortfarande trasig. Man måste låta belysningen vara tänd 2-3h innan man åker runt och lagar fel. Annars vet ni inte om det är ljuskällan eller ”plåten” som är trasig.....

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 07:37, måndag 15 februari 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej och tack för ditt meddelande! Vi skickar en uppdatering/påminnelse till ansvariga, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:59, måndag 15 februari 2021

  • Lampa, drossel, tänddon, botten pk, säkring bytt

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:42, fredag 19 februari 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.