Tillbaka till samtliga rapporter

Påpekat för kommunen under 4 år att vatten sipprar fram från fastigheten och friser på gångbanan samt ända till närmsta brunn i rännsten. Det finns bara trottoar på denna sida och vid nysnö syns inte dessa 1,5 m is. Det har redan inträffat allvarliga fall här. När skall kommunen se till att det blir åtgärdat? Problemet med ständigt sten ut i gatan från fastigheten kvarstår också som ej åtgärdat. Skärpning, tack!t

Anonym rapport i kategori Gång- och cykelbana, 13:34, torsdag 14 januari 2021

Skickades till Lysekils kommun, 1 minut senare

Foton har skickats tidigare år. Ser samma ut nu. Stor risk att någon halkar och skadas i stenkanten på trottoaren.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 15:26, torsdag 11 februari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?