Tillbaka till samtliga rapporter

Vattenläcka?

Rapporterat av iOS i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 15:26, tisdag 12 januari 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Tränger upp vatten jämte gångbanan som rinner ut på gångbana och väg

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan! Vi skickar detta vidare till Alebyggen, då dem är markägare, och hör med dem om de har noterat ärendet. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 16:40, tisdag 12 januari 2021

  • Vattnet verkar vara smältvatten ifrån backen intill. Det är alltså ingen vattenläcka. Tack för att du anmälde detta i fixa min gata, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:11, fredag 15 januari 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.