Tillbaka till samtliga rapporter

Belysningen på baksidan av Bohushallen fungerar inte.

Anonym rapport i kategori Park/Grönyta, 12:04, fredag 8 januari 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Endast 1 av 7 lampor på baksidan av Bohushallen fungerar. Barnen åker pulka där och nu på kvällarna så blir det farligt när det är becksvart och det är så många barn där. Vore kanon om ni kan åtgärda problemet omgående.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan! Vi överför ärendet till ansvarig enhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 16:39, fredag 8 januari 2021

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:12, onsdag 13 januari 2021

  • Belysningen på baksidan av hallen där det idag står 2 st fotbollsmål och barnen vintertid åker pulka fungerar ej. Vore väldigt trevligt om man får igång belysningen där så barnen kan åka pulka senare på kvällen utan att det är becksvart i backen.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 12:26, fredag 5 februari 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Vi skickar detta till ansvariga, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:46, fredag 5 februari 2021

  • Ärendet avslutas. Inkom gärna med en synpunkt om att pulkabacken kan behöva belysning om problemet kvarstår.

    Https://ale.se/kommun--politik/sa-fungerar-ale-kommun/sa-kan-du-paverka/fragor-och-synpunkter.html

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:22, måndag 22 februari 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.