Tillbaka till samtliga rapporter

Gatlykta ur funktion

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 20:31, mån 4 januari 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

En lampa precis innan själva elljusspåret är sönder. Väldigt mörkt just där.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan! Ärendet överförs till ansvarig entreprenör, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:09, tis 5 januari 2021

  • Ännu inte åtgärdat den 26/1-21

    Postat anonymt 12:09, ons 27 januari 2021

  • Nu är en lykta till bredvid också trasig. Den 26/1-21

    Postat anonymt 12:13, ons 27 januari 2021

  • Tack för uppdateringen! Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 11:06, tors 28 januari 2021

  • Varit på plats, allt lyser

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:59, tors 4 februari 2021

  • Var där i lördagskväll den 6/2 och då var fortfarande två lyktor bredvid varandra släckta.

    Postat anonymt 12:06, mån 8 februari 2021

  • Ni har fel två lyktor i rad innan spåret är sönder - mycket mörkt. 21/2-21

    Postat anonymt 12:01, sön 21 februari 2021

  • Hej och tack för din anmälan! Vi överför ditt ärende till ansvarig entreprenör, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:50, mån 22 februari 2021

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:01, mån 22 februari 2021

  • Gick varvet idag (vänstervarv med start vid isbanan). Totalt ca 15 lampor som inte lyste Kunde se ett mönster 2 tända 1 släckt. Fram till sandgropen där lyste alla fram till målgång där det fortfarande är mörkt.

    Postat anonymt 19:10, tis 23 februari 2021

  • Hej och tack för din anmälan! Vi skickar ditt ärende till ansvarig entreprenör, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:10, ons 24 februari 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:02, tis 2 mars 2021

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:22, tis 30 mars 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.