Tillbaka till samtliga rapporter

Belysning slocknat

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning, anonymt 14:19, tors 17 december 2020

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Positionering vid förra rapportering hamnade fel. Belysning slocknat ,sista stolpen på cykelbanan. Denn stolpen som är närmast Trädgårdsmästerivägen (-eller heter den Ivar Arosenius...)-Hoppas det blir rätt nu / Ulla

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Ärendet överförs till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader: Juni, augusti, oktober, december, februari, april.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:06, fre 18 december 2020

  • Lampan är fortfarande ur funktion. Lämnade rapport 17/12. Har kommunens entreprenör varit där? Bra att det är upplyst nu på vintern när det är mörkt

    Postat anonymt 21:40, fredag 8 januari 2021

  • Tack för din påminnelse. Som du ser i tidigare svar går man igenom enstaka lampor regelbundet. Vi sänder din påminnelse till entreprenören. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 10:52, måndag 11 januari 2021

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:44, torsdag 18 februari 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.