Tillbaka till samtliga rapporter

Grus som sprätter upp på både gående och bilar

Rapporterat av Android i kategorin Nedskräpning gator, anonymt 13:37, ons 25 november 2020

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

Är så fruktansvärt trött på detta grus som lades i kanten av vägbana.. Jag sopar och sopar nästintill dagligen utanför min gamla mammas hus men nästa dag ser det likadant ut igen. Bilar som parkerats utanför fastigheten har fått stenskott och för gående är det risk. Någon typ av åtgärd krävs.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 12:39, fredag 1 januari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?