Tillbaka till samtliga rapporter

5 st lyktstolpar fungerar ej

Rapporterat i kategori Gatubelysning av jasmine andersson, 16:27, tis 24 november 2020

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

5 st lyktstolpar på en sträcka på ca 200 m fungerar ej, överhängande risk för olycka för både fotgängare och trafikanter. Ökad osäkerhet. Överfall har tidigare hänt då belysningen var släckt p.g.a läggning av kullersten längs samma sträcka.

Har varit i 1- 2 dagar Gäller Drottninggatan 35, 44131 Alingsås

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 06:42, ons 25 november 2020

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:43, ons 25 november 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?