Tillbaka till samtliga rapporter

Det växer grenar över ekekullsvägen på låg höjd på flera ställen så lastbilar kan inte komma upp och till husen

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Mattias Jönsson, 11:01, lör 14 november 2020

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Behöver klippas bort grenar som växer över vägen så höga fordon som lastbilar kan köra förbi för vi skulle få leverans men bilen kunde inte köra upp pga grenarna skrapade emot bilen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan! Vi överför ärendet till ansvarig vägförening som får ta detta med fastighetsägarna, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:49, mån 16 november 2020

  • Bohus-Surte vägförening hälsar att detta kommer att åtgärdas nu framöver. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:30, mån 23 november 2020

  • Ingen har varit här och fixat ännu,jättedåligt

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Mattias Jönsson 15:15, lör 12 december 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack för din återkoppling! Vi har framfört ärendet på nytt till Bohus-Surte Vägförening. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:25, mån 14 december 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 09:02, söndag 10 januari 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:56, söndag 7 februari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?