Tillbaka till samtliga rapporter

Pollare lyser inte

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 11:11, mån 26 oktober 2020

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

4 av 7 pollare vid rondellen Stadsskogsgatan / Ekhagegatan / Skogskullegatan lyser inte. Pollarna står också snett. Den ena pollaren har också en helt lös ovandel. Belysningen har varit trasig en längre tid, och sneda har det varit i flera år. Synd på så fina lampor. I nästkommande rondell mot Lövekulle är 2 av 4 pollare släckta. Även de är mer eller mindre sneda.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 07:40, ons 28 oktober 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:13, fre 27 november 2020

  • Alla lampor lyser nu, och lampan med lös ovandel är lagad. Dock är de fortfarande sneda - det har inte blivit fixat.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:29, ons 30 december 2020

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 11:30, ons 30 december 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?