Tillbaka till samtliga rapporter

Vatten trycks upp under gatan

Rapporterat av Android i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 12:50, lördag 17 oktober 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Vatten trycks upp under gatan och rinner ut mellan två asfaltskarvar. Verkar ha gjort så mer än en vecka.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • VA har varit ute och läcksökt efter vattenläcka. Hittade inget.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Håkan Magnusson) 08:13, måndag 19 oktober 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?