Tillbaka till samtliga rapporter

Flera säckar med skräp ligger vid parkeringen

Anonym rapport i kategori Nedskräpning, 14:44, fre 9 oktober 2020

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Jag bor på Åsbacken

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack så mycket för anmälan! Vi skickar detta vidare till ansvarig enhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 16:03, fre 9 oktober 2020

  • Här väntar Ale kommun på att en åtgärd skall göras med växtligheten för att kunna komma åt allt skräp. Tack för att du rapporterade in detta.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat anonymt 13:12, tis 13 oktober 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 15:52, fre 6 november 2020

  • Hej, detta har tyvärr varit en utdragen historia vem som bär ansvaret. Ale kommun kommer att ta tag i detta efter jul ledigheten.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat anonymt 08:09, mån 14 december 2020

  • Hej, detta ärende är åtgärdat och tack för att ni skickade in det på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:07, fredag 12 februari 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.