Tillbaka till samtliga rapporter

Släckt lampa

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 06:01, tis 6 oktober 2020

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Trasig lampa

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan. Ärendet överförs till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas i början av följande månader: Juni, augusti, oktober, december, februari, april. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:40, tis 6 oktober 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 06:36, tis 3 november 2020

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:45, mån 16 november 2020

  • Lampan släckt, dubbelarm, ingen av lamporna lyser i vardera arm

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 07:06, tis 1 december 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • .

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:08, tis 1 december 2020

  • Lagade 3 lampor på gångbanan om det är någon släckt på parkeringen är det ej Ale kommuns lampor och ni behöver kontakta bostads föreningen som har parkeringen

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:22, tors 3 december 2020

  • Det är Ale kommuns belysning. Finns ingen anledning att jag rapporterar någon annans belysning till er.

    Postat anonymt 16:54, tors 3 december 2020

  • Hej, Tack för ditt förtydligande. Vi kommer att se över belysningen runt Bohushallen. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:09, fre 4 december 2020

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:29, tis 29 december 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.