Tillbaka till samtliga rapporter

Lekande-barn och eller gårdsgataskyltar?

Anonym rapport i kategori Vägmärken och skyltar, 10:31, mån 28 september 2020

Skickades till Alingsås kommun, 4 minuter senare

Pga av bygget går det en tillfällig väg bredvid Klämmavägens cykelbana för att varuleveranser och handikapptrafik skall kunna nå och lasta av vid Säterigatan 69 och 77. Men vägen korsas mycket frekvent av elever på väg till/från/mellan skolans byggnader och gång/cykelbanan under hela dagen från kl06-18. Kan det sättas upp lekande barn-syltar eller gårdsgateskyltar längs hela den tillfälliga vägen så att post/varutransport/hantverkar/taxibilar fattar att man åker försiktigt där!? tack på förhand

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:12, mån 26 oktober 2020

  • Peab har ställt upp lite skyltar (som välter i vinden) MEN hade inte skadat att peppra upp lekande barn skyltar längs hela den grusvägen förbi gympan som nu används till alla transporter till och från tillfälliga (2år)skolan på baksidan mot KIKplanen

    Postat anonymt 11:27, mån 23 november 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande öppen, via enkät, 12:33, mån 21 december 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?