Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig gatubelysning

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 08:34, onsdag 16 september 2020

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Lampan lyser inte på kvällen/natten. Kanske räcker det med att byta själva glödlampan till en ny?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan. Ärendet överförs till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas i början av följande månader: Juni, augusti, oktober, december, februari, april. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:14, onsdag 16 september 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:56, onsdag 14 oktober 2020

  • Båda lamporna på samma lyktstolpe är släckta, och eftersom stolpen står i en dubbelkorsning med dold sikt för både cyklister och bilister så gör det att korsningen har blivit farlig på kvällen, nu när solen går ner så tidigt. Jag skulle därför vilja be er att prioritera att fixa denna lyktstolpe innan det händer någon olycka.

    Postat anonymt 09:01, onsdag 14 oktober 2020

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Nihlen) 13:01, måndag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?