Tillbaka till samtliga rapporter

Katarinagatan ser hemsk ut med allt ogräs och brunnarna är alldeles igenväxta, den vid vårt hus rengör jag för vi inte vill ha översvämning.

Rapporterat i kategori Igensatt brunn av Carina Lööw, 20:37, söndag 30 augusti 2020

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Under de 18 år vi bott på gatan har den aldrig varit så dåligt skött.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • I vändzonen rundade de hörnan och tog inte brunnen som är längst ner, nu har jag gjort rent runt den igen men anser inte det är mitt arbete. Tidigare när gatan har borstats så har även denna brunn rengjorts. Förvisso får man förmodligen gå ut maskinen för att komma till men som sagt, förr gjorde killen som körde maskinen det.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Carina Lööw 09:42, måndag 28 september 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?