Tillbaka till samtliga rapporter

Grusyta används som tipp för trädgårdsavfall

Anonym rapport i kategori Avfall och återvinning, 15:11, söndag 30 augusti 2020

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Tomt i anslutning till Alvernas väg används till att tippa av trädgårdsavfall. Personer dumpar grästuvor, grus, gipsrester och tom. kattsand på detta området. Det börjar se ovårdat ut och jag tror inte att detta är ok enligt kommunen. Förslagsvis sätts en skylt "tippning förbjuden upp" tills tomten används till ngt annat.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:14, måndag 31 augusti 2020

  • Hej Vi kommer att sätta upp en skylt Mvh Henrik Thell Parken

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Henrik Thell 15:12, onsdag 2 september 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?