Tillbaka till samtliga rapporter

Baracker för ungdomar som röker hasch.

Anonym rapport i kategori Nedskräpning, 20:43, tis 25 augusti 2020

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Barackerna har nu stått här i över ett år. De är tillhåll för ungdomar som dricker alkohol och röker hasch eller motsvarande. Snälla, vem kan hjälpa till att ta bort barackerna?

(25/8 satt där tre gossar vid namn x)

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Bild

    Postat anonymt 20:44, tis 25 augusti 2020

  • Tack för din anmälan. Vi undersöker vem som är ansvarig. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:50, ons 26 augusti 2020

  • Ale Fritid är medvetna om problemet och jobbar på hur man ska komma till rätta med problemen. Vi avslutar ärendet här i Fixa min Gata. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:44, tis 1 september 2020

  • Hej Barackerna är planerade att bortforslas med början V40. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 08:50, tis 15 september 2020

  • Kvarstår.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 11:42, lör 3 oktober 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack för din påminnelse. Den är framförd till föreningen som har ansvar för bortforslingen. Det hade blivit något försenat. Ärendet stängs. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:46, mån 5 oktober 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.