Tillbaka till samtliga rapporter

Ett stort hål i gatan,går inte att missa, allmänt dåligt skick på gatan

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Tobias Almen, 12:36, måndag 24 augusti 2020

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Detta hål har varit där under minst 1 år, vet om 4st olyckor som skett när barn ramlat där pga hålet storlek. Hela denna vägen är i allmänt dåligt skick.

Synpunkt nu när träd saknas så borde det komma upp ett avåkningsräcke längs denna väg så man inte kan glida ner med bilen för stupet och landa i husen nedanför.

Mvh Tobias Almen

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Vi skickar vidare detta till ansvarig vägförening, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:25, måndag 24 augusti 2020

  • Ansvaret ligger hos berörda hushåll längs vägsträckan som har servitut på vägen. Detta gäller alltså denna korta avstickare ifrån Hellsfjällsliden.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 15:27, onsdag 2 september 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?