Tillbaka till samtliga rapporter

Soptippen i Kilanda

Rapporterat av iOS i kategorin Avfall och återvinning av Mats Ackberger, 08:58, lördag 1 augusti 2020

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Den här å-stationen är under all kritik. Överfulla kärl som töms för sällan och allmän nedskräpning på och i anslutning till platsen. Kommunen har misslyckats i sin information till boende och de långvariga gäster som finns i närområdet. Skärpning!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?