Tillbaka till samtliga rapporter

Hög häck

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 16:51, fredag 31 juli 2020

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Från gångbanan när man kommer upp på Runstensvägen är häcken jättehög och bilar kan inte se om det kommer någon från gångvägen. Blir en trafikfara. Tror detta är kommunens del

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Vi undersöker ärendet och återkommer. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:59, måndag

  • Hej, jag har pratat med fastighetsägaren som skall fixa detta i vecka. Tack för att du rapporterade in detta.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 13:54, måndag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?