Tillbaka till samtliga rapporter

Bristfällig skyltning

Rapporterat av iOS i kategorin Vägmärken och skyltar, anonymt 12:02, ons 22 juli 2020

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Växtlighet och slitage försämrar läsligheten på vägskyltarna. Rättsligheten upphör vid felaktig skyltning.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, Vi åker ut och tittar på detta omgående. Tack för att du hörde av dig. Mvh Annelie

    Postat anonymt 12:52, ons 22 juli 2020

  • Hej Vi har gjort en skyltinventering i Ale Kommun så detta kommer vi att åtgärda när vi gjort en sammanställning Mvh Henrik Thell Parken Ale Kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:55, ons 22 juli 2020

  • Kommunen ska enligt uppgift göra en utredning/analys/kontroll/genomgång i framtiden och då kanske buskarna hunnit dö och tappa löven och skylten återfått sin glans. Den som lever får C.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 17:19, ons 19 augusti 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • .

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:21, tors 24 september 2020

  • Detta är nu åtgärdat enligt ansvarig enhet. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:11, mån 28 september 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.