Tillbaka till samtliga rapporter

Gul hjullastare tappar grus

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 22:07, lördag 18 juli 2020

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Gul hjullastare (JCB) kör någonstans ifrån övre Bruksvägen och bortåt danska vägen regelbundet och tappar grovt grus på vägarna.

Skall även ha dumpat grus längre bort utmed danska vägen (miljöbrott antar jag).

Oklart vem detta ska adresseras till. Ordningsmakten?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Ska vara uppsopat nu enl. utföraren. Återkommer om så inte är fallet.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:23, söndag 19 juli 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?