Tillbaka till samtliga rapporter

Säljes knark på gästparkeringen. Alla träd bör sågas ner för bättre insyn.

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av malin möller, 18:17, onsdag 15 juli 2020

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Knarkförsäljningen har pågått under en längre tid men har nu eskalerat då de känner sig gömda bakom träden. Åverkan har också gjorts på bilar. Finns en gran med dubbeltopp (död), vi är mycket oroliga att den ska falla ner över vägen och orsaka stora materiella skador alt skador på människor. Den bör också röjas bort.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Polisen bör ni kontakta , vi prioriterar inte detta just nu och träd som börjar bli sådär tar vi från sensommaren och framåt . Tack för informationen Mvh Henrik Thell

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Henrik Thell 08:45, torsdag 16 juli 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?