Tillbaka till samtliga rapporter

Rosenbuskar och hela träd längs f.d. Lantmännens staket bör rensas bort! Tar snart halva körbanan och repar bilarna. Vem skall betala för skadorna?

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 10:04, torsdag 2 juli 2020

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Problemet har funnits länge för buskarna har hunnit växa till träd!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Då detta inte är kommunens så tar vi kontakt med fastighetsägaren för vidare åtgärd

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:21, torsdag 2 juli 2020

  • Detta problem löstes relativt snabbt förmodligen av fastighetsägaren eftersom det inte var kommunens sak. Däremot händer ingenting med ett annat problem som jag rapporterat vid flera tillfällen som tillhör kommunen såvitt jag vet.

    Postat anonymt 13:17, torsdag 30 juli 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.