Tillbaka till samtliga rapporter

Vägbommen mer öppen än stängd

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 11:13, onsdag 10 juni 2020

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Hej, Det finns en vägbom vid makerat ställe. Denna skall ju som bekant vara stängd. Har hört någonstans att den lämnas öppen under dagtid för att underlätta transporter till Madenskolan och Älvängenhallen. Men på eftermiddagen stängs den aldrig! Se över rutiner, sätt någon till att stänga runt 1600 var dag?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Vi undersöker och påminner om att bommen ska stängas. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:46, onsdag 10 juni 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.