Tillbaka till samtliga rapporter

Räcke saknas

Rapporterat av iOS i kategorin Park/Grönyta, anonymt 18:39, tors 4 juni 2020

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

I passagen mellan Ale Arena och omklädningsbyggnaden saknas ett räcke/staket invid trappan ner till bottenvåningen av omklädningsbyggnaden. Det är en brant slänt belagd med kullersten och lätt att någon kan trilla ner där.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej

    Kontakta Fritid kan dom titta på detta

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Henrik Thell) 07:33, fre 5 juni 2020

  • Vem ska kontakta fritid?

    Postat anonymt 10:42, fre 5 juni 2020

  • Tack för din anmälan. Vi skickar över ditt ärende i fritidsenheten. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:18, fre 5 juni 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 19:56, tors 2 juli 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 20:58, tors 30 juli 2020

  • Ale Fritid har mottagit ärendet. Ärendet avslutas i fixa min gata. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:41, ons 19 augusti 2020

  • Det är inte löst och det är farligt.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 21:29, tors 27 augusti 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Vi skickar en påminnelse till ansvariga, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:12, fre 28 augusti 2020

  • "Stupet" har en nivåskillnad på över en meter med betongplattor nedanför. Trillar någon kan skadorna bli rejäla. Varför tar det så lång tid?

    Postat anonymt 18:08, sön 13 september 2020

  • Ansvariga har kontaktat entreprenör. Detta kommer att åtgärdas framöver. Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 10:19, tis 15 september 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 12:49, fre 25 september 2020

  • Detta kommer att åtgärdas nästa vecka (vecka 44). Tack för anmälan! Vi stänger nu ärendet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:29, tis 20 oktober 2020

  • Jag anser att det är löst när det är löst - inte när ni planerar att lösa det!

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 15:48, fre 23 oktober 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 16:10, fre 30 oktober 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:11, lör 21 november 2020

  • Tidigare meddelades det att det skulle lösas under v 44. Jag kan notera att det är den 21 november och fortfarande inte löst.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 16:14, lör 21 november 2020

  • Tack för din påminnelse. Vi har varit i kontakt med entreprenören och inväntar svar vad som händer i ärendet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:30, mån 23 november 2020

  • Hej! Ale Kommun väntar på leverans av räcket från extern leverantör. Vi hoppas att få detta åtgärdat så snart som möjligt. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 14:17, tis 22 december 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?