Tillbaka till samtliga rapporter

Björkar vid gångbana/korsning

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 06:55, tis 2 juni 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Små björkar skymmer sikten vid korsningen. Farligt för barnen som ska gå över vägen syns inte. Behöver tas ner. Växer vid elskåp

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan.

    Ärendet överförs till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:37, tis 2 juni 2020

  • *Kategori ändrat från ‘Träd och buskage’ till ‘Vägar (Övriga)’*

    Postat anonymt 12:48, tis 2 juni 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 09:00, tis 30 juni 2020

  • Björken är kvar. Behöver tas ner omgående

    Postat anonymt 19:21, tis 29 september 2020

  • Ansvarig vägförening hälsar att detta tas ned inom några dagar. Ärendet avslutas här. Tack för att du rapporterade in det, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:36, ons 21 oktober 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.