Tillbaka till samtliga rapporter

Överfulla papperskorgar

Rapporterat av iOS i kategorin Avfall och återvinning, anonymt 22:20, torsdag 28 maj 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Vid Bohus Centrum finns flera överfulla papperskorgar, så är det idag liksom ofta tidigare. Även en behållare för fimpar ser full och ofräsch ut.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:13, fredag 29 maj 2020

  • Har varit ute och tittat , papperskorgarna va tömda

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Henrik Thell 14:45, torsdag 4 juni 2020

  • Den vid kundvagnsskjulet verkar ingen vilja ansvara för.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 23:13, torsdag 25 juni 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • På torget är det privat så det är inte Ale kommuns.

    Mvh Anders Alfredsson

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 14:14, måndag 29 juni 2020

  • Om torget är privat kanske ni kan vidarebefordra klagomålet till denne "privata" jag har ingen egen lagfartsförteckning.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 16:20, måndag 29 juni 2020

  • Hej! Ärendet släcks i väntan på åtgärd.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:48, onsdag 1 juli 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?