Tillbaka till samtliga rapporter

Farliga grenar vid elljusspår i Skepplanda

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage, anonymt 18:55, fredag 22 maj 2020

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Vid lyktstolpe 52 hänger en gren farligt över spåret. Det räcker med en vindpust så kan det gå rätt illa, den borde tas bort. Har tagit bilder på denna gren. Vid stolpe 45 är en liknande situation, ej lika farlig, men den grenen kan nog också behöva tas bort.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:30, måndag 25 maj 2020

  • Hej, Detta är nu åtgärdat mvh Linus Lindholm

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Linus Lindholm) 15:53, torsdag 4 juni 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?